בחירת והתאמת תכשיט לצבע העור

מבחינת המחיר יש הבדל בבחירה בין יהלום מעבדה ובין יהלום טבעי.

מבחינה עיצובית וסגנונית, אין שום הבדל. לכן בין אם תבחרו לשבץ בתכשיט שלכם/ן יהלום מעבדה או יהלום טבעי,תצטרכו להתאים את התכשיט לגוון העור שלכם/ן.


התכשיט, כשמו כן הוא הינו אלמנט מקשט אך גם אלמנט אופנתי וכייפי שמשדרג את המראה שלנו בכל עונות השנה. כדי לקבל את המראה הזוהר והיפה ביותר חשוב שנכיר את הגוונים של התכשיטים ונתאים אותם לגוון העור שלנו.

ישנה חלוקה לשלוש קבוצות של גווני העור – גווני עור חמים, קרים ונייטרלים. ואיך נדע להבדיל? פשוט מאוד!
יש להחזיק נייר לבן לצד הפנים אל מול המראה וככל שצבע העור יותר מנוגד לנייר הלבן, כך הוא יותר חם. ככל שצבע העור “קרוב” יותר לצבע הנייר הוא יותר קר. אם נראה שאין קרבה גדולה לצבע הלבן אך גם אין ניגודיות קיצונית, נגדיר את גוון העור כגוון נייטרלי.

עכשיו שאנו מכירים את גוון העור, נדע להתאים את התכשיט –

לגוון עור קר – משמע גוון עור בהיר יתאימו תכשיטי הכסף והזהב הלבן. היהלומים ואבני השיבוץ הבהירות ימשיכו את המראה ההרמוני של גוון העור הבהיר ויעניקו אור לפנים.

לגוון עור חם – משמע גוון עור שחום, שזוף וכהה יותר, יתאימו תכשיטי זהב צהוב, תכשיטים משובצי אבני חן צבעוניות וזהב באופן כללי. עם זאת, זהב אדום פחות יתאים לעור כהה או לעור בהיר ויש לעשות זאת בקפידה רבה.

לגוון עור נייטרלי – אין יותר מדי חוקים! כיוון שגוון העור אינו בהיר מדי ואינו כהה ניתן להתאים תכשיטים בכל מיני גוונים – זהב צהוב, זהב לבן, כסף, אבני חן צבעוניות ואפילו זהב אדום. עם זאת מומלץ למשל להתחשב בגוון העיניים ולפיו להתאים את צבע אבן החן.

ועוד משהו קטן,
יהלומים לבנים הם אחד מהאלמנטים שמשתלבים עם כל גוון עור.
הם נייטרלים לגוון העור, לבגדים שאנו לובשים ולמבנה הפנים שלנו, בעיקר כשהם משולבים בעגילים קטנים.

עכשיו רק נותר לכם/ן לבחור את התכשיט שמצא חן בעינכם/ן ולהתאים אותו אליכם.

עדיין מתלבטים/ות? צרו איתנו קשר ונשמח לייעץ.